https://developerfox.com/

Výstavy 2017

Česká myš 2017ČESKÁ MYŠ 2017

Dne 29. dubna se v Toulcově dvoře konala výstava potkanů ČESKÁ MYŠ 2017. Každým rokem (konala se již po šesté) tato výstava nabízí nejen klasické výstavní kategorie pro potkany s PP i bez, ale také speciální ocenění, které uděluje patronka výstavy, Ing. Monika Jankovská. Letos poprvé udělovala kromě titulu Česká myš také titul Český myšák.

Na výstavu přijelo 40 vystavovatelů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, a k vidění bylo přes 150 potkanů v nejrůznějších varietách a zbarveních. Posuzování se v oficiálních kategoriích ujaly zahraniční posuzovatelky. Barbara Sadrakula (Polsko) a Rian van Andel (Holandsko) posuzovaly podle českého standardu ČSCH, René Bastiaans pak posoudil všechny potkany podle standardu holandského. V oficiálních kategoriích se také udělovalo čekatelství na šampionát (CAC), dvojí posouzení umožnilo i udělování zahraničního CAC. Část výstavy byla také určena potkanům nestandardním nebo bez PP, kteří mohli soutěžit v kategorii Mazlík. Tuto kategorii si mezi sebou rozdělily na posouzení Ing. Markéta Čacká a Blanka Vondráčková. Součástí výstavy byla také oblíbená sportovní soutěž Rattus Agilis, kde mohli potkani dokázat svou šikovnost v překonávání překážek. Soutěž hodnotila klubová rozhodčí Barbora Belešová.

Na výstavě panovala příjemná atmosféra, o kterou se mimo jiné postaraly difuzéry na odstranění zvířecího zápachu Parfum Berger, které výstavě poskytl jeden ze sponzorů, Lampe Berger a Potten & Pannen Staněk. Návštěvníci si tak mohli na vlastní nos vyzkoušet účinnost a zároveň každý z návštěvníků získal 20% slevu na nákup veškerého sortimentu Lampe Berger. Kvalitní podestýlku do výstavních klecí dodala firma Asan a o krmivo se postaral oblíbený specializovaný e-shop pro potkany Rodentia.cz. Čistotu ovzduší zajišťovaly čističky vzduchu Ionic Care. Věcné ceny pro výherce výstavy poskytli i další sponzoři: A care veterina, produkty pro veterináře a chovatele; Cunipic, výrobce krmiv; Zvěrokruh, maloobchod pro zvířata; JR Farm, výrobce krmiv; Animal Hope, veterinární ordinace; Nutrilove, výrobce krmiv; Applaws, krmivo pro kočky a psy; Apetit, krmiva pro zvířata; Candie’s, zdravé pamlsky pro zvířata i lidi; Tommiland, potřeby pro chovatele. Velký dík patří patronce výstavy, Ing. Monice Jankovské, a její analytické laboratoři Monitoring s. r. o.

VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGRAFIE Z VÝSTAVY

POTKAN JANA ŽIŽKY I

18319026_10208038087064266_7102247443449441958_oV sobotu 27. května proběhl v Táboře první ročník výstavy, která s ohledem na historii města nesla název Potkan Jana Žižky. Výstava byla umístěna v přednáškovém sále táborské botanické zahrady, založené už v roce 1866, což z ní dělá druhou nejstarší botanickou zahradu na území Čech. Vystavovatelé potkanů tak mohli den strávit stinnou procházkou v arboretu, bylo co objevovat. Výstavě přálo počasí plné slunce a návštěvnost tak byla hojná. Navíc od pátku do neděle v botanické zahradě probíhala i výstava kvetoucích kaktusů a sukulentů, takže se návštěvníci mohli kochat také neuvěřitelným množstvím kaktusů různých tvarů a velikostí. Případně si nějaký ten kaktus zakoupit a odnést domů i se spoustou odborných rad.

Výstavu potkanů uspořádala Specializovaná organizace chovatelů potkanů a zúčastnilo se jí přes 90 potkanů různých vystavovatelů. Otevřeny byly obě kategorie, jak oficiální, tak kategorie mazlík, a nechyběla ani soutěž Rattus Agilis, kde si mohl obratnost svých potkanů vyzkoušet každý. Oficiální kategorie posuzovaly zkušené posuzovatelky Barbara Sadrakula z Polska a Ing. Markéta Čacká z Čech, mazlíků se ujala adeptka na posuzovatele Věrka Rožníčková s asistentkami malou Bárou a velkou Bárou (Ing. Belešovou). Pro vystavovatele bylo připraveno množství věcných cen, ale největší touhou všech bylo získat jeden z originálních pohárů ve tvaru husitského kalichu.

Do výstavních klecí poskytl krmení e-shop Rodentia.cz a o podestýlku se postarala značka Milla More. Jako obvykle se o čistotu vzduchu na výstavě postaraly čističky vzduchu Ionic Care, doplněné nově o difuzér na odstranění zvířecího zápachu Parfum Berger získaný od firmy Lampe Berger a Potten & Pannen Staněk. Mezi další sponzory, kteří poskytli ceny pro vítěze, patřil Zvěrokruh, maloobchod pro zvířata; značka PUUR společnosti Witte Molen, výrobce krmiv; Applaws, krmiva pro kočky a psy; Cunipic, výrobce krmiv; Candie’s, zdravé pamlsky pro zvířata i lidi. Obrovský dík patří také Ing. Barboře Belešové a Janu Vobeckému z CHS Legendary Rats, kteří se postarali o logo výstavy a krásné výtvarné zpracování diplomů.

Pro návštěvníky výstavy bylo připraveno hlasování o Potkana Sympatie, tedy potkana, který se jim na výstavě nejvíce líbil. Cenu získal Carlos majitelky Zuzany Conte. Hlasovalo se i o nejlepší fotografii ve fotosoutěži, kde cenu získala Barbora Belešová. Speciální cenu diváka „potkaní Huvínek“ dostala Maryša Iletis Zdeňky Klimkové. V soutěži Rattus Agilis bylo vyhlášeno jediné místo, které obsadil Legendary Hannibal Lecter Markéty Čacké. V kategorii Mazlík se nejlepším mazlíkem výstavy stal Jonathan of Zirrael Barbary Sadrakuly. Čestnou cenu posuzovatelky Věrky Rožníčkové dostal Mat Od Jezera Petry Koťátkové. Ve speciální kategorii Handicap, otevřené potkanům s postižením, které jim ale neubírá na aktivitě, se vítězkou stala Banshee z Mouseville vystavovatelky Markéty Čacké.

V oficiálních kategoriích se jako nejlepší samice výstavy umístila Jolanda du Royaume de Lune Heleny Hanusové Lužné, nejlepším samcem výstavy se stal Eidam30% Utahraptor téže vystavovatelky. Čestnou cenu posuzovatelky Ing. Markéty Čacké dostala Womi’s Olivia a od Barbary Sadrakuly čestnou cenu získal Muní z Polipetu, oba potkani opět Heleny Hanusové Lužné. Ta se také stala nejlepším chovatelem výstavy a cenu za nejlepšího vystavovatele získala Barbara Sadrakula. Nejlepším potkanem mladého vystavovatele byl Cyprián z Wood Rats Marty Převrátilové a jejích dětí. Cenu za nejlepší kolekci vystavovaných potkanů získala Helena Hanusová Lužná s trojicí potkanů Olivia, Saifullah a Cirilla Fiona Elen Riannon.

VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGRAFIE Z VÝSTAVY

Omalovánka potkaního Žižky ke stažení

13. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA POTKANŮ

specialka_logoVe dnech 12. 8. – 13. 8. 2017 proběhl v prostorách Toulcova Dvora (Praha 10 – Hostivař) další ročník tradiční speciální výstavy potkanů, která se konala již po třinácté. A rozhodně to nebylo pro výstavu nešťastné číslo. 🙂

Dvoudenní výstavy se zúčastnilo přes 150 potkanů vystavovatelů z Čech i zahraničí. V sobotu byla výstava určena pro potkany s průkazem původu. Dvojího posouzení podle českého standardu ČSCH se ujala česká posuzovatelka Bc. Adéla Máčiková a holandský posuzovatel René Bastiaans. Posuzovali nejen obvyklé oficiální kategorie, ale také speciálně otevřenou třídu ŠAMPION ŠAMPIONŮ, které se zúčastnili potkani s tituly z předchozích výstav. Kromě dvojího posouzení byli všichni potkani hodnoceni také zkušeným německým posuzovatelem Dr. Stephanem Flechsigem. Ten posuzoval podle německého standardu a německých pravidel posuzování a svá ocenění uděloval v rámci speciální NĚMECKÉ CENY. Každý potkan tak v sobotu získal tři posudky a bylo zajímavé sledovat, jak každý z posuzovatelů měl na stejné zvíře trochu jiný pohled. Zejména hodnocení Dr. Flechsiga bylo pro české chovatele neobvyklé. Nejlepším samcem výstavy se stal Orfeus Z Planety Zubajda Aleny Vocelkové a nejlepší samicí Flundra OdAdush Michala Mottla. Nejlepším potkanem českého chovu byla zvolena Featura OdAdush Ivany Gálikové. Ta u Dr. Flechsiga zabodovala jako nejlepší druhý potkan výstavy a první místo jako BEST IN SHOW získala Ajta Krajta OdAdush Michala Mottla.

V neděli byla výstava otevřena všem potkanům bez ohledu na původ, protože se posuzovalo v kategorii MAZLÍK. Opět probíhalo dvojí posouzení, tentokrát potkany společně hodnotila posuzovatelka Ing. Markéta Čacká a adeptka na posuzovatele Petra Koťátková. Na výstavě se také prezentovalo nové zbarvení s obláčkovým efektem, pro které byla poprvé otevřena samostatná kategorie. Nejlepším mazlíkem se stal Aramis Kadiras majitelky Barbory Belešové. Kromě výstavy probíhala také soutěž v potkaním agility RATTUS AGILIS, nad kterou měla dohled klubová rozhodčí Ing. Barbora Belešová. Vítězem se stala LMG’s Inki Lucie Vítové.

Oba dva dny mohli návštěvníci svým hlasováním rozhodnout o udělení ceny POTKAN SYMPATIE. V sobotu se nejvíce líbila husky samička Juliet du Royaume de Lune, v neděli potom perlová dumbice Jára Cimrman. Návštěvníci také hlasovali ve FOTOSOUTĚŽI, kde ze 16 fotografií získala největší popularitu fotografie rozvalené Fossil Fyah Utahraptor od Jany Smejkalové.

Všichni ocenění si domů kromě krásných pohárů, nádherných kokard z rukou Olgy Vašťákové a vesele barevných diplomů vyrobených dvojicí chovatelů z Legendary Rats odnesli také velké množství věcných cen, které výstavě poskytli četní sponzoři. Pro hlavní vítěze výstavy byly připraveny výstavní boxy typu MINI DUNA MULTY, které výstavě věnovala SOCHP a také Rodentia.cz, sponzorující vystavované potkany oblíbenou krmnou směsí Utahraptor Extra. Kvalitní podestýlku opět zajistila firma Asan. Nechyběl ani difuzér na odstranění zvířecího zápachu Parfum Berger od Lampe Berger a Potten & Pannen Staněk, kteří poskytli všem vystavovatelům a návštěvníkům 20% slevu na pořízení jakéhokoliv sortimentu Lampe Berger. Spolu s difuzérem se na čistém ovzduší podílely čističky vzduchu Ionic Care.

Výstavu také sponzorovala značka Candie‘s, pamlsky pro zvířata i pro lidi, a další výrobci krmiv – Witte Molen se svou značkou PUUR, Nutrilove, který měl před výstavním sálem prezentaci krmení pro kočky a psy (a vhodného i pro potkany), Applaws (granule a konzervy pro kočky a psy), Avicentra (krmiva pro zvířata) a JR Farm (výrobce krmiv zejména pro hlodavce). Dalšími sponzory byl maloobchod pro zvířata Zvěrokruh, potřeby pro chovatele Tommiland, výrobce pelíšků pro zvířata Pelíšky od Markétky, Kohykovci s krásnými výšivkami a paní Eliška Makulová, autorka háčkovaných potkaních obalů na kapesníčky a košíčků. Všem sponzorům bychom na tomto místě rádi poděkovali a budeme se na ně těšit i na dalších výstavách.

Velké poděkování patří také garantce výstavy Bc. Heleně Hanusové Lužné a jejím pomocníkům, týmu rodiny Dřevových, Ing. Barboře Belešové, Petře Koťátkové, Veronice Ptáčkové, osvědčeným nosičům Michalu Mottlovi, Anně Vedralové a Janě Smejkalové, všem posuzovatelům a dalším, kteří přiložili alespoň trochu ruku k dílu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGRAFIE Z VÝSTAVY

POTKANI POD JEŠTĚDEM 2017

Lbc plackaPrvní severočeská výstava Potkani pod Ještědem 2017, která se konala 14.10. v Liberci, se opravdu vydařila. Na výstavě se sešlo přes 170 potkanů nejrůznějších variet a barev, od 37 vystavovatelů z celé republiky i z Polska. Výstava byla hojně navštěvovaná obyvateli Liberce a okolí a vyvolala velký zájem i v médiích.

Pro výstavu byly zvoleny krásné prostory kulturního a společenského centra Lidové sady Liberec. Na místě původní výletní restaurace Belvedere tu vznikla v letech 1900 – 1901 rozsáhlá stavba s reprezentativním velkým sálem a vyhlídkovou věží. Na projektu budovy se podíleli tři v té době významní projektanti a výsledkem byla romantická budova se znaky secese. Pod konečným projektem byl podepsán norimberský architekt Jakob Schmeissner a budovu postavil liberecký stavitel Adolf Horn. Historický objekt je registrovanou kulturní památkou a v dnešní době slouží různým společenským akcím.

Posuzování oficiálních kategorií na výstavě se ujaly zkušené a školené posuzovatelky Bc. Helena Hanusová Lužná, Ing. Markéta Čacká a Barbara Sadrakula z Polska. Posuzovalo se podle Standardu ČSCH. Kategorii mazlíků si na posuzování rozdělila Barbara Sadrakula a dlouholetá chovatelka Blanka Vondráčková. V oficiálních kategoriích se nejlepším samcem stal Eidam 30% Utahraptor Heleny Hanusové Lužné a nejlepší samicí Helena of Zirrael Barbary Sadrakuly. Nejlepším mazlíkem výstavy se stal Queeb of Navel Zuzany Bilčákové. Na výstavě byla opět otevřena i speciální kategorie pro potkany s obláčkovým efektem, novým zbarvením, které pomalu proniká mezi chovatele. Zde první místo získal Pan Darcy Kadiras Věrky Rožníčkové.

Svou cenu jako obvykle udělovali i návštěvníci výstavy, kterým se nejvíce zalíbila Violet von Bruno Miroslava Smoleje a právem získala cenu Potkan Sympatie. Velmi zajímavá byla také soutěž v potkaním agility nazvaná Rattus Agilis, kde svou šikovnost nejlépe předvedla Bluma ze Žabotlamu Petry Koťátkové.

Vítězové výstavy získali krásné ceny od sponzorů. Podestýlku do výstavních klecí dodala firma Milla More, krmení pro vystavované potkany jako obvykle obstarala oblíbená značka Rodentia.cz, šlo o směs Utahraptor Extra. O čistotu vzduchu se postarala iontová čistička Ionic Care. Značka MojeHamaka, která měla na výstavě prodejní stánek s hamaky, věnovala jako cenu pro vystavovatele několik krásně ušitých pelíšků/hamak. Mezi cenami nechyběla ani značka PUUR firmy Witte Molen, která vyrábí kvalitní krmivo a pamlsky pro hlodavce, a Candie‘s se svými pamlsky pro zvířata i pro lidi. Mezi další partnery výstavy patřila maloobchodní síť prodejen potřeb pro zvířata Zvěrokruh a také chovatelská stanice Womis Rats. Příjemným překvapením pro majitele vítězných potkanů byly slevové poukázky grafického studia Laniga, které mimo jiné nabízí krásné potisky triček, tašek a také hrníčků s motivy potkanů. K dalším cenám patřily také čísla časopisu Chovatel, který vydává ČSCH.

Poděkování patří výstavnímu týmu v čele s Ing. Barborou Belešovou a Bc. Helenou Hanusovou Lužnou, kterým se podařilo uspořádat jednu z těch nezapomenutelných výstav se skvělou atmosférou. Také děkujeme všem ochotným a šikovným pomocníkům, kteří se ujali všech těch tisíc a jedné maličkostí, jaké jsou na výstavách potřeba udělat.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGALERIE Z VÝSTAVY

MÉDIA NA VÝSTAVĚ:

Pozvánka na výstavu na stránkách Liberecké Drbny: http://www.libereckadrbna.cz/zpravy/spolecnost/12325-zvire-z-kanalu-roznasejici-nemoci-ne-v-liberci-bude-vystava-potkanu.html

Reportáž v průběhu výstavy na FB stránkách Libereckého deníku: https://www.facebook.com/libereckydenik/posts/1501210446614800

Reportáž z výstavy na stránkách Českého rozhlasu: http://www.rozhlas.cz/liberec/informacezliberecka/_zprava/video-potkani-miss-v-liberci-soutezili-o-nejkrasnejsiho-potkana–1762241

6. PODZIMNÍ VÝSTAVA POTKANŮ

23433091_10209232750170097_170603191_oV rámci celorepublikové výstavy Chovatel 2017, kterou ve dnech 17. – 19. 11. 2017 pořádal Český svaz chovatelů v Lysé nad Labem, se odehrál i šestý ročník Podzimní výstavy potkanů. Už 17.11. byli na výstavě přítomni členové SOCHP se svou prezentací chovu potkanů, kterou chtěli ukázat četným návštěvníkům akce, že jsou potkani milými domácími mazlíky. Kromě potkanů se na výstavě prezentovali chovatelé morčat, ježků, nejrůznějších plemen králíků, holubů a dalšího domácího ptactva, harckých kanárů, exotických ptáků nebo třeba nutrií.

Podzimní výstava potkanů proběhla v sobotu 18.11. a sešlo se na ní přes 180 zvířat od 35 vystavovatelů ze všech koutů republiky. Posuzování v oficiálních kategoriích se ujaly posuzovatelky Ing. Hana Havránková a Bc. Michaela Švrčková, mazlíky posoudila Ing. Bc. Barbora Veselá a Blanka Vondráčková. Specialitou výstavy byla kategorie Celostátní vítěz, otevřená pro potkany, kteří už získali alespoň jeden CAC (tj. nominaci na šampionát). V této kategorii probíhalo dvojí posouzení a oceněná zvířata získala titul Celostátní vítěz, vyhlašovala se 3 nejlepší místa pro samce a 3 pro samice. Majitelé oceněných potkanů mohou uvádět titul do rodokmenu, a to zkratkou CV za jménem. Celostátním vítězem se za samice stala Genowefa z Mouseville a za samce Saifullah z Mouseville. Tento samec se také nejvíce líbil i Ing. Ramešovi, který mu v zastoupení udělil pohár předsedy ústředního výboru ČSCH. Zároveň se Saifullah stal nejlepším samcem výstavy, takže jeho chovatelka a majitelka Helena Hanusová Lužná na něj může být právem hrdá. Cenu za nejlepší samici výstavy získala Question of Quality du Royaume de Lune Blanky Sýkorové.

I v kategorii Mazlík se letos objevily speciální ceny. Kromě klasického ohodnocení obě posuzovatelky vybíraly také nejlepšího modela či modelku, potkana s nejhezčím ocáskem, největšího přítulu, lenocha, nestydu či poseroutku. Získat takové ocenění nebylo snadné, potkan se musel zachovat dle svého titulu a udělat na posuzující ten nejlepší dojem. Nejlepším mazlíkem výstavy se stal Poseidon Chessi Blanky Vondráčkové. Kromě toho svou cenu Sympatie udělovali i návštěvníci výstavy potkanovi, který se jim nejvíc líbil, což byl Farald z Mouseville Elišky Dvořákové. Návštěvníci také hlasovali ve fotosoutěži na téma „Potkaní roztomilost“, kde cenu získala fotografie č. 13 Kristýny Šnirychové.

Na výstavě se také vyhlašovaly výsledky celoroční soutěže chovatelů a vystavovatelů. Zahrnují vždy výstavní období, které začíná podzimní výstavou předchozího roku (v tomto případě tedy 2016) a končí poslední výstavou před letošní podzimní výstavou. Sčítají se body za umístění zvířat v hlavních kategoriích na výstavách posuzovaných podle Standardu ČSCH (3 body za 1. místo, 2 za 2., 1 za 3.). Cena se uděluje jednotlivým potkanům, kteří získají za dané období nejvíce bodů, a také chovatelům, jejichž odchovy získají za dané období nejvíce bodů. Titul bronzového potkana roku 2017 získali se shodnými výsledky Crach an Craite z Mouseville a Ajta Krajta OdAdush, stříbrným potkanem roku 2017 se stal Eidam30% Utahraptor a titul zlatého potkana roku 2017 obdržel Saifullah z Mouseville. Bronzovým chovatelem roku 2017 se stala Adéla Máčiková (CHS OdAdush), stříbrným chovatelem roku 2017 Alena Vocelková (CHS Z planety Zubajda) a zlatým chovatelem roku 2017 Helena Hanusová Lužná (CHS Mouseville).

Kromě nádherných pohárů a plaket od firmy Sabe bylo pro majitele vítězných potkanů opět připraveno velké množství věcných cen, které na výstavu věnovali štědří sponzoři. Kvalitní podestýlku do výstavních ubikací zajišťovala firma Asan, o vhodné krmení pro vystavované potkany se postaral specializovaný e-shop pro potkany Rodentia.cz. Mezi cenami se objevila značka PUUR firmy Witte Molen s krmením a pamlsky pro potkany, krmné směsi od firmy Avicentra, pamlsky pro zvířata i pro lidi značky Candie’s, pamlsky od firem Dafiko (značka Mlsoun) a JR Farm nebo vitamínové přípravky NutriMix od firmy Biofaktory. Krásné hamaky a kostky věnovala MojeHamaka. Na výstavě byl k vidění opět pohlcovač zvířecího pachu Parfum Berger od firmy Lampe Berger a Potten & Pannen Staněk, která věnovala vystavovatelům a návštěvníkům slevové poukázky na své produkty. Dárkové poukázky věnovala také firma Laniga, které se věnuje výrobě oblečení, tašek, hrníčků a dalších předmětů nejen s potkaní tématikou. Poděkování patří i dalším oblíbeným partnerům výstavy, ať už jde o maloobchodní síť prodejen potřeb pro zvířata Zvěrokruh nebo velkoobchodu s potřebami pro chovatele Tommiland, chovatelským stanicím Womi’s Rats a Legendary Rats či paní Elišce Makulové, která opět dodala krásné háčkované ozdoby.

Závěrem bychom rádi poděkovali výstavnímu týmu, který zajišťoval veškeré přípravy na výstavu, v čele s Ing. Barborou Belešovou a Petrou Koťátkovou, posuzovatelkám, které odvedly velký kus práce, a samozřejmě nosičům a zapisovatelům, bez kterých by výstava rozhodně fungovat nemohla. Budeme se těšit, že se setkáme na dalších výstavách.

PODZIMNI_VYSTAVA_2017

KOMPLETNÍ KATALOG VÝSTAVY

FOTOGALERIE Z VÝSTAVY