https://developerfox.com/

Výstavy 2018

7. PODZIMNÍ VÝSTAVA CHOVATEL 2018

Ve dnech 23. – 25. 11. se konala velká celorepubliková výstava chovatelů drobného zvířectva nazvaná CHOVATEL 2018. V několika halách výstavního areálu Lysá nad Labem byla k vidění různá plemena králíků, holubů a drůbeže, prezentovali se chovatelé nutrií, exotického ptactva, ježků nebo koček a samozřejmě že nechyběla ani morčata a potkani. Zatímco v pátek a v neděli mohli návštěvníci vidět pouze expozici chovu, v sobotu proběhl 7. ročník podzimní výstavy potkanů.

Velkým lákadlem letošního ročníku byla speciální BRITISH PRIZE udělovaná posuzovatelem Dougem Connorem. Ten posuzoval podle pravidel britské National Fancy Rat Society, a tak účastníci výstavy měli možnost porovnat systém posuzování v České Republice a ve Velké Británii. Českého posouzení se ujaly oblíbené posuzovatelky Michaela Švrčková a Markéta Čacká, mazlíků potom Jana Drncová a Eliška Alice Slavíková. Celkem se posuzovalo na 160 zvířat a na výstavu se sjelo přes 30 vystavovatelů nejen z ČR, ale i z Polska a Holandska. Nejlepší samicí se stala Love the Chase Rotta Taivas  a nejlepším samcem Narangerell z Mouseville, nejlepší mazlík výstavy byla Featura OdAdush, která se stala i nejlepším zvířetem anglické ceny (Best In Show).

Stejně jako loni se na výstavě udělovalo ocenění CELOSTÁTNÍ VÍTĚZ, o které soutěžili potkani, kteří na minulých výstavách získali alespoň jednu nominaci na šampionát (CAC). Za samice se stala celostátní vítězkou Garilla z Mouseville a za samce celostátním vítězem Saifullaion z Mouseville. Majitelé potkanů, kteří toto ocenění získali, si mohou v rodokmenech za jejich jména psát zkratku CV. Další specialitou této výstavy bylo udělení pohárů Ústředního výboru ČSCH, které udělil sám předseda Ing. Kroft. Nejvíce se mu líbil Kapitán Karotka od Adush. Návštěvníkům se zase nejvíce líbil Oreo, který dostal cenu Sympatie.

Pro vystavovatele byly nachystány uvítací balíčky od partnerů výstavy, našli v nich výrobky značky CUNIPIC, pamlsky CANDIE’S, novou Pohádkovou krmnou směs Frozen od Rodentie i roztomilé plyšáky věnované firmou Asan, která spolu s internetovým obchodem Tommiland byla generálním partnerem výstavy. Asan věnoval podestýlku do výstavních ubikací. O krmení vystavovaných zvířat se opět postarala Rodentia. Mezi cenami pro vítěze byly připraveny krásné hamaky a závěsné kostky oblíbené značky MojeHamaka. Vystavovatelé si také rozebrali barevné tašky s motivem potkanů, které vyrábí grafické studio LANIGA. Dalším partnerem výstavy byla maloobchodní síť s potřebami pro zvířata Zvěrokruh.

Na výstavě se také každoročně vyhlašují ocenění Potkan roku a Chovatel roku. Výsledky se počítají za celé výstavní období, které začíná podzimní výstavou předešlého roku a ukončeno je výstavou přecházející letošní podzimní výstavě. Ocenění se uděluje podle nasbíraných bodů, kdy každé zvíře, které se umístí na 1. místě v hlavní kategorii na výstavě posuzované dle Standardu ČSCH, dostane 3 body, za 2. místo 2 body a za 3. místo 1 bod. Nejvíce bodů nasbíral Emhyr var Emreis z Mouseville majitele Julia Lužného, a tak se stal Zlatým potkanem roku 2018. Zlatým, tedy výstavně nejúspěšnějším chovatelem roku se stala CHS Mouseville.

Vysledky_LYSA2018

POTKANI POD JEŠTĚDEM 2018

V sobotu 13.10. se konal již druhý ročník severočeské výstavy Potkani pod Ještědem, na které se letos sešlo 27 vystavovatelů z ČR i Polska a na 150 zvířat. Výstava opět využila exkluzivní prostory kulturního a společenského centra Lidové sady Liberec, které je umístěno hned vedle liberecké zoo.

Tentokrát se posuzování oficiálních kategorií ujaly posuzovatelky Bc. Helena Hanusová Lužná za ČR a Barbara Sadrakula za Polsko, mazlíkům se věnovaly naše adeptky na posuzovatele Petra Koťátková a Věrka Rožníčková. Posuzování probíhalo podle českého Standardu zbarvení a variet potkanů. Nejlepším samcem výstavy se stal Frederico Melima Nyano Marty Převrátilové a nejlepší samicí Garilla z Mouseville Jany Smejkalové. Jako nejlepší mazlík výstavy se umístila Ubra Dominiky Lukáčové. Na výstavě se konal jubilejní X. ročník soutěže Rattus Agilis, ve kterém se z 11 účastníků nejlépe předvedla Womi’s Argentea Nubila Ley Pletichové Wildnerové. A jak je dobrým zvykem, svou cenu Sympatie udělovali i návštěvníci výstavy, kterým se nejvíce líbila Thórvi z Mouseville Heleny Hanusové Lužné.

Pro vystavovatele byly připraveny nejen poháry a krásné kokardy, ale také věcné ceny od partnerů výstavy. Každý vystavovatel dostal uvítací balíček, ve kterém mimo skvělých pamlsků CANDIE‘S objevil také krmnou směs Gurmán známé značky RODENTIA, která v balíčcích pro vystavovatele prezentovala i novinku podzimní sezóny – slunečnice vcelku. Nechyběly ani slevové poukázky dalšího partnera výstavy, sítě maloobchodních prodejen potřeb pro zvířata ZVĚROKRUH. Ve výstavních ubikacích mohli vystavovatelé využít podestýlku CUNIPIC. Mezi cenami bylo dále krmení pro potkany PUUR firmy WITTE MOLEN. Milým překvapením pro vystavovatele byla speciální haloweenská edice placek s oblíbeným potkanem Pepou z facebookového komiksu PLKY POTKANA PEPY. O kvalitu vzduchu se postaraly čističky vzduchu IONIC CARE.

Závěrem můžeme říct, že i letošní ročník výstavy se vydařil, což by se nepovedlo bez početného týmu pomocníků, kteří se podíleli na přípravě a průběhu výstavy, ať už jde o nosiče, zapisovatele nebo „holky k ruce“. Budeme rádi, když se s vámi potkáme i na další naší výstavě.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGRAFIE LEY PLETICHOVÉ WILDNEROVÉ
FOTOGRAFIE IVANY GÁLIKOVÉ

14. SPECIÁLNÍ VÝSTAVA POTKANŮ

Již počtrnácté se sešli chovatelé a vystavovatelé na speciální dvoudenní výstavě potkanů, která se konala 11. a 12. 8. 2018 v Praze, v Toulcově dvoře. V sobotu se posuzovali potkani s průkazem původu a neděle pak byla otevřená mazlíkům a také potkanímu agility.

Posuzování se ujali v sobotu hned tři posuzovatelé. Ing. Eva Onderková a Ing. Markéta Čacká posuzovaly ve dvojím posouzení podle českého Standardu, Stephan Flechsing z Německa všechna zvířata posoudil podle německých pravidel v rámci Německé ceny. Díky tomu každý potkan získal tři hodnocení a vystavovatelé tak měli možnost si srovnat názory různých posuzovatelů. Aby to nebylo v neděli líto potkanům vystavovaným v kategorii Mazlík, proběhlo dvojí posouzení Bc. Janou Drncovou a Ing. Barborou Belešovou. Specialitou sobotní výstavy byla také kategorie Šampion vyhrazená těm nejlepším zvířatům, která se již v minulosti na výstavách umístili a nyní měli možnost si srovnat síly mezi sebou. Celkem bylo na výstavě posouzeno kolem 130 zvířat. V sobotu se jako nejlepší samec výstavy umístil Saifullaion z Mouseville Elišky Dvořákové a nejlepší samice Já to nechcu OdAdush Jany Smejkalové. Tato samice získala i ocenění jako šampion šampionů. Nejlepším zvířetem v rámci německé ceny byla vyhlášena Featura OdAdush Ivany Gálikové. V neděli se nejlepším samicí (mazlíkem) stala Ubra Dominiky Lukáčové a nejlepším samcem (mazlíkem) Dante Alighieri of Labyrinth Nikoly Antoličové.

Majitelé oceněných potkanů získali kromě diplomů, nádherných pohárů a kokard i věcné ceny, které na výstavu věnovali partneři výstavy. Rádi bychom tedy poděkovali generálním partnerům výstavy – společnosti Asan, která zajistila ekologickou podestýlku pro vystavovaná zvířata i ceny pro vítěze, a společnosti Tommiland, internetovému obchodu s potřebami pro hlodavce. Čistotu vzduchu na výstavě opět obstaraly čističky vzduchu společnosti Ionic Care. O krmení vystavovanců se postarala oblíbená firma Rodentia.cz, specializovaný e-shop s krmením pro potkany. Na výstavě prezentovala svou novou krmnou směs „Potkaní gurmán“. Pro ty nejlepší z nejlepších (majitele nejlepšího samce a samice v sobotu a nejlepšího vystavovatele v neděli) byl přichystány také výstavní boxy Mini Duna Multy, které zakoupila SO chovatelů potkanů spolu s Rodentia.cz. Mezi dalšími bychom našli maloobchodní síť potřeb pro zvířata Zvěrokruh, výrobce kvalitních krmiv pro zvířata Witte Mollen s jejich luxusní značkou krmiva PUUR, české pamlsky pro zvířata i pro lidi od společnosti Candie’s, závěsné pelíšky od MojeHamaka, potkaní batohy od Laniga, českého výrobce pamlsků Dafiko s produkty Mlsoun a kvalitní masové konzervy pro zvířata firmy Applaws.

Věříme, že se účastníkům na výstavě moc líbilo a že se s nimi za rok sejdeme zase, tentokrát již na neuvěřitelném 15. ročníku!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

FOTOGRAFIE Z VÝSTAVY

POTKAN JANA ŽIŽKY II

31230412_628514557492935_7417000588493193216_oV sobotu 26.5.2018 proběhl v přednáškovém sále botanické zahrady v Táboře druhý ročník výstavy Potkan Jana Žižky. Výstava se konala spolu s výstavou kaktusů, takže k vidění byli nejen potkani, ale i zajímaví ostnáči. Specialitou letošní výstavy byla také humorná výstava plyšáků O plyšáka Jana Žižky. Sešlo se na výstavě 85 živých potkanů a kolem 30 těch „neživých“.

Plyšáky (mohli se ale přihlašovat potkani i z jiných materiálů) na speciálním posuzovacím lístku zhodnotila se svým šarmem Aglája Vopajšlíková, nejlepším „plyšákem“ se stal Vojtěch Zapletal z Polipetu Petry Koťátkové. Posuzování kategorie mazlíků se úspěšně zhostila Blanka Sýkorová a nejlepším mazlíkem se stala Mandarinka Od Krisicy Martiny Olbertové. Oficiální kategorie posuzovaly společně Barbora Veselá a Barbara Sadrakula. Cenu za nejlepší samici výstavy si domů odvezla Quintána Z Planety Zubajda Aleny Vocelkové a za nejlepšího samce byl prohlášen Barnabáš Collins Of Labyrinth majitele Julia Lužného. Návštěvníci výstavy mohli svým hlasováním ovlivnit udělení ceny Potkan Sympatie, kde se nejlépe umístil Sandokan Z Planety Zubajda Kateřiny Kubálkové, a Plyšák Sympatie, kterou obdržela Gertrúda Ivany Gálikové.

Vystavovaní potkani měli k dispozici podestýlku Milla More a krmnou směs Harmonie z Rodentia.cz. Mezi další sponzory patřily výrobci oblíbených pamlsků Candie’s, značka krmení PUUR výrobce Witte Mollen, krásné hamaky z MojeHamaka nebo maloobchodní značka Zvěrokruh. Čistotu ovzduší na výstavě zajišťovaly čističky vzduchu Ionic Care.

PÁR MOMENTEK Z VÝSTAVY

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

ČESKÁ MYŠ 2018

Sedmička zřejmě přinlogo2018esla sedmému ročníku výstavy ČESKÁ MYŠ štěstí, protože se na výstavě sešlo neuvěřitelných 215 potkanů! Obstát v takové konkurenci nebylo snadné a o to cennější je každé umístění.

Posuzování oficiální kategorie podle Standardu ČSCH se ujaly osvědčené zahraniční posuzovatelky Rian van Andel z Holandska a Barbara Sadrakula z Polska. Nejlepším samcem výstavy se stal Valentyn z Mouseville B. Sadrakuly, nejlepší samicí pak Quintána Z planety Zubajda A. Vocelkové. Posuzování kategorií Holandské ceny, která se posuzovala podle holandského standardu, se ujal oblíbený holandský posuzovatel René Bastiaans. Jako nejlepší zvíře výstavy (Best in Show) vyhodnotil Quesadillu du Royaume de Lune vystavovatelky A. Karasové. Kategorií pro mazlíky se ujala chovatelka Blanka Sýkorová a adeptka na posuzovatele Petra Koťátková. Nejlepším mazlíkem výstavy se stala Pleška z Mouseville K. Dřevové. Jedinečnou specialitou této výstavy je ocenění Česká myš, které jako obvykle udělovala patronka výstavy Ing. Monika Jankovská. Českým myšákem pro rok 2018 se stal Joker du Royaume de Lune V. Knyblové a titul Česká myš 2018 obdržela Éadaoinn z Mouseville H. Hanusové Lužné. Doplňkovým programem výstavy pak byla soutěž Rattus Agilis, kterou posuzovala klubová rozhodčí Barbora Belešová, a přednáška věnovaná zajímavým informacím o potkanech.

Na výstavě jste se mohli setkat s prodejním stánkem Rodentia.cz, kde se vystavovatelé a návštěvníci mohli seznámit s chutnou novinkou v sortimentu tohoto oblíbeného e-shopu – devítizrnným müsli. Pro potkany bylo možné také zakoupit spoustu krásných pelíšků a hamaků od osvědčené značky Moje Hamaka. Příjemné ovzduší na výstavě zajišťovala katalytická lampa Neavita, kterou si návštěvníci mohli i zakoupit či případně objednat, a čističky vzduchu Ionic Care. Generálním partnerem výstavy byla společnost Asan, která zajistila podestýlku pro vystavované potkany, a potřeby pro chovatele Tommiland. Do misek ve výstavních klecích dodala krmivo Rodentia.cz. Dalším sponzorem výstavy byl výrobce pamlsků pro zvířata i lidi Candie’s, maloobchod pro zvířata Zvěrokruh, krmení pro potkany PUUR společnosti Witte Molen a v neposlední řadě dodavatel produktů pro veterináře a chovatele A Care Veterina (jejichž produkt Vetericyn je oblíbený např. při ošetřování abscesů). Vystavovatelé také dostali slevy od grafického studia Laniga, které nabízí trička, hrníčky a další produkty s potiskem zvířat včetně potkanů.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
VÝSTAVA OČIMA ROBERTA BERGMANA
FOTOGRAFIE VÍTĚZŮ A VYHLAŠOVÁNÍ