Výstavy 2018

POTKAN JANA ŽIŽKY II

31230412_628514557492935_7417000588493193216_oV sobotu 26.5.2018 proběhl v přednáškovém sále botanické zahrady v Táboře druhý ročník výstavy Potkan Jana Žižky. Výstava se konala spolu s výstavou kaktusů, takže k vidění byli nejen potkani, ale i zajímaví ostnáči. Specialitou letošní výstavy byla také humorná výstava plyšáků O plyšáka Jana Žižky. Sešlo se na výstavě 85 živých potkanů a kolem 30 těch „neživých“.

Plyšáky (mohli se ale přihlašovat potkani i z jiných materiálů) na speciálním posuzovacím lístku zhodnotila se svým šarmem Aglája Vopajšlíková, nejlepším „plyšákem“ se stal Vojtěch Zapletal z Polipetu Petry Koťátkové. Posuzování kategorie mazlíků se úspěšně zhostila Blanka Sýkorová a nejlepším mazlíkem se stala Mandarinka Od Krisicy Martiny Olbertové. Oficiální kategorie posuzovaly společně Barbora Veselá a Barbara Sadrakula. Cenu za nejlepší samici výstavy si domů odvezla Quintána Z Planety Zubajda Aleny Vocelkové a za nejlepšího samce byl prohlášen Barnabáš Collins Of Labyrinth majitele Julia Lužného. Návštěvníci výstavy mohli svým hlasováním ovlivnit udělení ceny Potkan Sympatie, kde se nejlépe umístil Sandokan Z Planety Zubajda Kateřiny Kubálkové, a Plyšák Sympatie, kterou obdržela Gertrúda Ivany Gálikové.

Vystavovaní potkani měli k dispozici podestýlku Milla More a krmnou směs Harmonie z Rodentia.cz. Mezi další sponzory patřily výrobci oblíbených pamlsků Candie’s, značka krmení PUUR výrobce Witte Mollen, krásné hamaky z MojeHamaka nebo maloobchodní značka Zvěrokruh. Čistotu ovzduší na výstavě zajišťovaly čističky vzduchu Ionic Care.

PÁR MOMENTEK Z VÝSTAVY

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VÝSTAVY

ČESKÁ MYŠ 2018

Sedmička zřejmě přinlogo2018esla sedmému ročníku výstavy ČESKÁ MYŠ štěstí, protože se na výstavě sešlo neuvěřitelných 215 potkanů! Obstát v takové konkurenci nebylo snadné a o to cennější je každé umístění.

Posuzování oficiální kategorie podle Standardu ČSCH se ujaly osvědčené zahraniční posuzovatelky Rian van Andel z Holandska a Barbara Sadrakula z Polska. Nejlepším samcem výstavy se stal Valentyn z Mouseville B. Sadrakuly, nejlepší samicí pak Quintána Z planety Zubajda A. Vocelkové. Posuzování kategorií Holandské ceny, která se posuzovala podle holandského standardu, se ujal oblíbený holandský posuzovatel René Bastiaans. Jako nejlepší zvíře výstavy (Best in Show) vyhodnotil Quesadillu du Royaume de Lune vystavovatelky A. Karasové. Kategorií pro mazlíky se ujala chovatelka Blanka Sýkorová a adeptka na posuzovatele Petra Koťátková. Nejlepším mazlíkem výstavy se stala Pleška z Mouseville K. Dřevové. Jedinečnou specialitou této výstavy je ocenění Česká myš, které jako obvykle udělovala patronka výstavy Ing. Monika Jankovská. Českým myšákem pro rok 2018 se stal Joker du Royaume de Lune V. Knyblové a titul Česká myš 2018 obdržela Éadaoinn z Mouseville H. Hanusové Lužné. Doplňkovým programem výstavy pak byla soutěž Rattus Agilis, kterou posuzovala klubová rozhodčí Barbora Belešová, a přednáška věnovaná zajímavým informacím o potkanech.

Na výstavě jste se mohli setkat s prodejním stánkem Rodentia.cz, kde se vystavovatelé a návštěvníci mohli seznámit s chutnou novinkou v sortimentu tohoto oblíbeného e-shopu – devítizrnným müsli. Pro potkany bylo možné také zakoupit spoustu krásných pelíšků a hamaků od osvědčené značky Moje Hamaka. Příjemné ovzduší na výstavě zajišťovala katalytická lampa Neavita, kterou si návštěvníci mohli i zakoupit či případně objednat, a čističky vzduchu Ionic Care. Generálním partnerem výstavy byla společnost Asan, která zajistila podestýlku pro vystavované potkany, a potřeby pro chovatele Tommiland. Do misek ve výstavních klecích dodala krmivo Rodentia.cz. Dalším sponzorem výstavy byl výrobce pamlsků pro zvířata i lidi Candie’s, maloobchod pro zvířata Zvěrokruh, krmení pro potkany PUUR společnosti Witte Molen a v neposlední řadě dodavatel produktů pro veterináře a chovatele A Care Veterina (jejichž produkt Vetericyn je oblíbený např. při ošetřování abscesů). Vystavovatelé také dostali slevy od grafického studia Laniga, které nabízí trička, hrníčky a další produkty s potiskem zvířat včetně potkanů.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
VÝSTAVA OČIMA ROBERTA BERGMANA
FOTOGRAFIE VÍTĚZŮ A VYHLAŠOVÁNÍ